Zarząd Klubu HDK PCK przy parafii św. Stanisława B.M. w Kramsku zwraca się z ogromną prośbą o finansowe wsparcie dla naszego klubu w wysokości 2000zł. W/w wsparcie pragniemy przeznaczyć na wydatki związane z działalnością klubu.

Klub powstał 2 grudnia 2010 roku i zrzesza około 80 dawców z naszej gminy i nie tylko. Przez ten czas przeprowadziliśmy 20 akcji honorowego oddawania krwi, na których  oddaliśmy ponad 345 litrów krwi. Zapewniamy, że w razie potrzeby jesteśmy na każde wezwanie i służymy bez wyjątku tym co mamy najcenniejsze – cząstką własnego życia jaką jest krew.

Krew należy do najpotężniejszych leków, jakimi dysponuje medycyna. Jest niezbędnym lekiem dla ofiar wypadków drogowych, dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest zawsze i ciągle wzrasta a głównymi czynnikami wpływającymi na wzrost zapotrzebowania na ten bezcenny lek są:

  • rozwój medycyny umożliwiający ratowanie ludzi od pierwszych chwil, nawet w czasie życia płodowego do późnej starości,
  • starzenie się społeczeństwa,
  • wzrost liczby zachorowań na nowotwory,
  • zwiększenie skuteczności ratownictwa medycznego.

Działalność klubu nie polega jedynie na oddawaniu krwi. Oprócz tej oczywistej kwestii skupiamy się na pomocy osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi oraz osobami będącymi w trudnej sytuacji finansowej.

Od 2011 roku bierzemy udział w akcji organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Koninie pod hasłem „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, na której to zbieramy żywność dla ubogich i bezdomnych. Dzięki naszym staraniom w ciągu 7 lat około 150 paczek żywnościowych trafiło do najuboższych rodzin z terenu naszej gminy.  Kilkukrotnie odpowiadaliśmy na apele z prośbą o pomoc dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.

We wrześniu br. planujemy zorganizować „IV Turniej Piłki Nożnej klubów HDK PCK z rejonu konińskiego”. Jest to propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport ale też sposób na integrację klubów HDK PCK z rejonu konińskiego.

Jako wciąż rozwijająca się organizacja, chcielibyśmy stać się rozpoznawalni. Część funduszy chcielibyśmy przeznaczyć na zakup klubowych koszulek.

W podziękowaniu za pomoc naszym mecenasom, oferujemy miejsce wśród sponsorów Klubu na naszej stronie.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Za wsparcie serdecznie dziękujemy. Z czerwonokrzyskimi pozdrowieniami.