Długo oczekiwany, nie tylko przez prezesa klubu HDK, koncert znanej nie tylko w Polsce piosenkarki Eleni odbył się, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, 4 grudnia br. w naszej kramskiej świątyni. Wszystko z okazji obchodzonej w tym czasie 5-tej rocznicy działalności klubu HDK działającego przy kramskiej parafii.

Koncert poprzedziła uroczysta msza św. odprawiona przez ks. Sławomira Kasprzaka – proboszcza parafii. W uroczystościach udział wzięły zaprzyjaźnione delegacje z klubów w Koninie, Kawnicach, Turku, Licheniu, Ślesinie oraz Kazimierzu Biskupim oraz władze w osobach: Władysław Kocaj – wicestarosta koniński, Sławomir Lorek -wiceprezydent Konina, Józef Drop – wójt gminy Kramsk, Andrzej Nowak – radny powiatowy. Obecni również byli przedstawiciele zarządu PCK w Koninie – Stanisława Paszak, Krzysztof Korzeniowski, Krystian Karbowy oraz Marek Krzyżaniak.

Jak powiedział mi Przemysław Parucki:

Spotkanie było okazją by podziękować najbardziej oddanym klubowiczom, sponsorom oraz sympatykom klubu, którzy przez te 5 lat działalności pokazali, że klubowe idee są im bliskie a wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka jest priorytetem.

Na sali Centrum Pracy Twórczej, w ciepłej i serdecznej atmosferze, odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i odznaczeń. Wspomnę w tym miejscu, że kilka dni wcześniej, prezes klubu otrzymał najwyższe odznaczenie organizacyjne PCK – „Kryształowe Serce”, które otrzymują osoby, które nie tylko oddały 50 litrów krwi, ale w sposób sobie tylko właściwy, przyczyniają się do popularyzacji ruchu krwiodawstwa w całym kraju.

Dodam jeszcze, że ogromną pomoc w organizacji całej imprezy otrzymał prezes od miejscowych władz oraz miejscowego proboszcza. To chyba o czymś świadczy. W jego imieniu – wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu wspaniałego Jubileuszu – dziękujemy.

Tak piszę o nas telewizja wielkopolska