Klub HDK PCK przy par. św.Stanisława B. M. w Kramsku pragnie wyrazić najserdeczniejsze podziękowanie honorowym dawcom krwi, którzy w niedzielę 20 września podzielili się swoją krwią w celu ratowania życia ludzkiego na 15 już akcji oddawania krwi. Krew oddały 44 osoby, co daje 19,800 litrów krwi. Dziękujemy również osobom, które pragnęły podzielić się cząstka siebie, lecz z różnych powodów nie mogły tego uczynić.

Szczególne podziękowanie pragniemy złożyć:

  • Właścicielom przychodni „Na Dębiczu”, państwu Bocheńskim;
  • Paniom, które przygotowały poczęstunek;
  • Paniom Helenie Wesołowskieji Jadwidze Gwóźdź za pomoc podczas akcji;
  • a przede wszystkim honorowy dawcom krwi.

Wszystkim osobom, które brały udział w akcji i jej przygotowaniu jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

A tak pisze Pan Andrzej Michalak na stronie gminnej:

AM – 23.09.2015
Miniona niedziela oraz dwa kolejne dni tygodnia sprawiły, że prezes Parucki zaczął oddychać pełną piersią. Wszystko za sprawą tych co przyszli oddać krew oraz tych, którzy zechcieli wesprzeć go w przygotowaniach do grudniowego Jubileuszu. Przyszło ponad 50 osób z czego 44 mogły krew oddać. Jak wynika więc z rachunków, w ciągu 5-ciu lat działalności klubu przy naszej kramskiej parafii udało się zebrać 250 litrów krwi! To bardzo dużo jeśli zważyć, że działalność tego rodzaju nie cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. To zapewne ogromna zasługa nie tylko samego prezesa, ale i proboszcza ks. Sławomira Kasprzaka oraz jego wikariuszy, którzy – jak tylko mogą – podciągają rękawy do góry. To również zasługa tych, którzy w tych akcjach uczestniczą niemalże od początku (nie będę wymieniał tutaj nazwisk, ale wystarczy przejrzeć fotografie by wiedzieć kogo mam na myśli). Nie sposób pominąć tych, którzy chociaż raz wzięli w nich udział oraz i tych, którzy takie chęci mieli (byli i tacy). Wszystkim w tym miejscu, w imieniu prezesa Paruckiego dziękujemy!
4 grudnia odbędzie się Jubileusz 5-cio lecia działalności klubu. Będzie więc okazja by podziękował osobiście i by wspólnie cieszyć się, że można komuś w ten sposób pomóc. Jubileusz uświetni uroczystym koncertem w kościele parafialnym, gwiazda światowej sławy Eleni. Już dziś zapraszamy na koncert.